Çalışma Saatleri : Pazartesi-Pazar 09:00-18:00

Neden Check-Up ?

Şüphesiz ki hepimizin evlerinde, yaşamlarında bir role sahip olan minik dostlarımızın yaşamsal faaliyetlerinin normal seviyede olup olmadığını öğrenmek amacıyla rutin aşılamalar haricinde 6 ay veya yılda 1 kere check-up uygulaması ile kan sayımları ve iç organların durumu hakkında bilgi sahibi olmak için yapılan kontrol tetkikleri oldukça önemlidir.
Minik dostlarımız doğaları gereği hastalıklarda görülen tipik semptomları (ağrı,iştahsızlık,vücut ısısı, vb.) gizleme konusunda çok ustadırlar.Bu gizlenilen semptomlar fizyolojik olabileceği gibi hayati önem arz eden hastalıkların habercisi olabilir.Tam bu noktada Check-Up yaptırmanın önemine değinmiş bulunuyoruz.
 
    Örnek verecek olursak kedilerde böbrek ve idrar yolu hastalıkları çoğu zaman asemptomatik seyretmektedir.( Kronik Böbrek Yetmezliği ) Minik dostlarımızın genel durumunda ki değişiklikler hastalıkların başında olabileceği gibi son safhada da görülebilir. Bu tür vakalar hayati önem arz edip erken teşhis ile çözüme kavuşturulabilir. 
 
Check-Up yaptırmak maliyetli midir?
    Check-Up denince ilk aklımıza gelen minik dostlarımızn sağlığıyken ikinci husus ise maddi boyutudur.İlk aşamada yapılan tetkikler sonucu oluşan fatura her ne kadar bize kabarık görünse de minik dostlarımızın hastalanmadan tedaviye başlanması;daha az ızdırap çekmesi,daha çabuk iyileşmesi,daha az tedavi alması ve sonunda daha düşük maliyet demektir.