Çalışma Saatleri : Pazartesi-Pazar 09:00-18:00

PET KUAFÖR

Hayvan severlerin kedi ve köpeklerini tıraş ettirme gereksinimleri ırklarına, cinslerine ve mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; uzun tüye sahip olan kedi ya da köpeklerin tüylerinde uzama ve yapışma söz konusu olduğunda derilerde ciddi yaralanmalar ve hijyen problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle tıraş olmaları zorunluluk gösterir. Soğuk iklimlerde yaşayan hayvanlar sıcak iklimlerde kürklerinden kurtulmazsa kesin olarak pişme sorunu yaşar. Pet tıraşı sayesinde sadık dostlarımızın çok daha konforlu bir şekilde yaşamaları mümkün olmaktadır.

 
Hayvanların tüy değiştirme mevsimleri vardır. Bu mevsimlerde tüylerinden kurtulmak isteyen hayvanlar tüylerini yalayıp yuttuklarında sindirim sistemlerinde problemler meydana gelir. Bu durum iç organlar için oldukça zararlıdır. Yanı sıra hayvanların idrar ve dışkılama süreçlerinde sürekli devam eden bir kirlilik söz konusu olduğunda özelikle bölge tüylerinin kesilmesi oldukça önem taşır. İdrarın ya da dışkının bulaştığı tüyler hayvan ne kadar temizlemeye çalışırsa çalışsın orada kalacağından ciddi tehlikelere yol açabilmektedir. Özetle daha sağlıklı ve temiz bir hayvan için pet tıraşı olmazsa olmazlar arasında yer alır.
Evlerde yaşayan kedi ve köpekler genel olarak mevsim girişlerinde tüy dökmeye başlar. Tüy dökme mevsimi yaz ve kış başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bu dönemlerde pet tıraşı için oldukça uygun zamanlardır. Bakıldığında hayvanların derilerinde oluşabilecek mantar, egzama ve benzeri deri hastalıkları için tıraş oldukça önemli bir avantajdır. Sağlıklı, rahat bir hayvanın aynı zamanda çok mutlu olması da mümkündür. Yaz aylarına girilen zamanlarda aşırı tüylü olan hayvanların tıraşlamasına dikkat edilmelidir. Hayvanların tıraş edilmeleri ev ortamında tüy dökülme gibi sorunlarında önüne geçmektedir. Sağlıklı, temiz, bakımlı ve mutlu bir hayvan için tıraş oldukça önemli bir ayrıntıdır.